Co si myslíte o euru.

Stejně jako tomu bylo dřív a je tomu podobně i dnes, v každém států či zemi se platí jinou měnou. V Německu se dříve platilo německými markami, dnes se tu však už platí Eury. A například na Slovensku jste se v dřívějších dobách mohli potkat se slovenskými korunami a stejně jako v Německu tam dnes nerazíte na nic jiného, než je placení Eury. Ale jak jste si již mohli všimnout ve většině zemí se dneska platí Eury. Jak jistě víte opět to má svoje výhody, ale samozřejmě i nevýhody.

Euro

Mnozí si jistě všimli, že se na téma Euro vedou jakékoliv kauzy, a to z důvodu zda to preferujete či nikoliv. Lidé, co Euro preferují to většinou odůvodňují tak že je Euro dobrá věc už jenom z toho důvodu že se díky Euru lépe cestuje a levněji a podobně. Naopak od lidí kteří s tím nesouhlasí, neuslyšíte nic jiného než že díky Euru nastane výrazné zdražování a navýšení různých úroků.

A jak už bylo uvedeno výše, setkat se můžete i s názorem, že Euro spoustu věcí zjednodušuje. Díky euru je cestování samo o sobě lepší, výhodnější a pohodlnější. Podle některých euro zjednodušuje a podporuje i lepší podmínky, co se týče zaměstnání nebo studia V zahraničí. Ale pokud jste si všimli, zatím se bavíme pouze o Euru v zahraničí. Dokážete si ale představit život s Eury v České Republice ? nebo si alespoň dokážete představit, jak by celá tato akce mohla probíhat ?

Podle českých ekonomů není z důvodu aktuálního dění vhodné. A proto se přiklánění více k té straně, která chce aby v ČR zůstala česká měna. Takže v České Republice se již už uvažovalo o zavedení Eura, ale jedná se pouze o takový návrh, který se zatím uskutečňovat nebude. Takže je teoreticky úplně na vás, zda je euro dobrá věc https://www.fahd.cz/je-euro-dobra-vec/ či nikoliv.

Logo eura

Pro upřesnění :

1 euro se rovná cca 24,73 Kč. Pokud se na to však podíváte pořádně tak s minimální měsíční mzdou např. 10 000 Kč museli byste v eurech byste museli vydělávat zhruba 404,31 eur. Euro je v zahraniční výhodné už jenom z toho důvodu, že tam lidé vydělávají větší peníze než my tady v ČR. Takže pokud byste chtěli mít více jak 30 000 Kč museli byste vydělávat alespoň 1 212,73 euro.

V dnešní době však jistě víte, že sehnat práci s platem alespoň 25 000 Kč. není pro každého úplně snadné a z toho důvodu by pro ně nebylo úplně nejlehčí přežít v případě zavedení eura.