Zařiďte si své bydlení v minimalismu! Co to je a čím se vyznačuje?

Přemýšlíte v jakém stylu si vybavíte svou domácnost? Máte dost uklízení a utírání prachu mezi dekoracemi a nechce mít doma moc věcí? Zkuste minimalismus! 

Zařiďte si své bydlení v minimalismu! Co to je a čím se vyznačuje? 

Každému se líbí něco jiného, to je jasné. Máme každý svůj vlastní vkus a to se často odráží i v tom, jak bydlíme. Jistě, bydlení by mělo být maximálně příjemné pro každého, kdo v domácnosti je, ale jde někdy i o to, že potřebujeme prostory provzdušnit, opticky je zvětšit. A k tomu se nejvíce hodí minimalistický styl bydlení. Ten je vhodný zejména do moderních domů a bytů, na venkově s ním asi moc parády neuděláte, ale pokud máte bydlení od základu nové, určitě o tomto směru zapřemýšlejte. Jaké výhody vám může přinést? 

minimalistický interiér

Čím méně, tím lépe 

Určitě víte, že někdy je méně vlastně více, to platí v mnohých oblastech. No a taky se to osvědčilo v bydlení. Přeci jen, když se zahltíme věcmi, je někdy těžké zorientovat se nebo dokonce efektivně uklidit. Čím více dekorací máme, tím více se musíme snažit, aby náš domov byl pěkný, uklizený a také čistý. Pokud si ale zařídíte domácnost v minimalistickém duchu, nebudete se už muset s úklidem tolik trápit. Tento styl totiž razí heslo, že čím méně dekorací, tím lépe. Domov pak vypadá vzdušně, elegantně a čistě a není pak ani tolik přebytečné práce navíc. 

minimalismus je stylový

Jak zařizovat bydlení v tomto stylu? 

Pokud chcete mít minimalisticky vybavenou domácnost, měli byste dbát na čisté linie, na funkčnost nábytku a dalšího vybavení. Jde o to dosáhnout jakési harmonie, barvy by měly být jednoduché, nábytek také a na prvním místě je to, že se vám vše musí dobře používat a musí vám to také sloužit tak, jak by mělo. Minimalismus není o dekoracích, o věcech, které jsou doma navíc. Naopak obklopovat by vás mělo jen to nejnutnější. 

Co se týče barev, ty by měly být čisté a jednoduché, tedy takové, které se dobře kombinují. Nejčastěji vládne bílá barva, která zároveň místnost prosvětlí, opticky ji zvětší a vlastně s ní ani nic nepokazíte. Minimalismus dodává prostoru vzdušnost a jednoduchost, což se v běžném životě jistě projeví tím, že se vám bude krásně bydlet. 

Ale pozor, minimalismus určitě neznačí to, že by měla být vaše domácnost jednoduchá a úplně nudná a fádní. Naopak i minimalistické kousky mohou být originální. Stačí jen vhodně pracovat s prostorem a vybavením tak, aby ničeho nebylo příliš.