Stěhování na Liberecko včetně rozmontování nábytku

Stěhování Liberec https://stehovani-mamut.cz/stehovani-liberec/, tedy pokud se stěhujete nikoli z Liberecka, ale na Liberecko, především blízkost Jizerských hor, jedné z nejkrásnějších přírodních scenérií ve střední Evropě. Hodláte-li se tu usadit natrvalo, nebo alespoň na pár desítek let, máte velké štěstí. Dalším krůčkem ke štěstí je však i volba té správné stěhovací firmy, která vám vaše životní rozhodnutí pomůže realizovat.

chalupa v Jizarských horách

Potřebujete rozmontovat nábytek?

Prakticky každé stěhování obnáší vyskládání věcí do kartonových krabic, přelepení spojů lepicí páskou, případně pojištění krabice nějakým motouzem. Kdyby to tímto krokem zároveň i končilo, byl by stěhovací proces nesmírně snadný, rychlý a takřka bezproblémový. Jenže tu máme ve hře koberce, velké kusy starožitností, velké hudební nástroje, velké televizory, strojní vybavení dílen, což jsou věci, které se do krabic nevejdou, a tehdy, pokud se zrovna nestěhujeme sami, uvítáme přítomnost někoho zdatného, zkušeného a spolehlivého, kdo si s tím poradí.

papírová krabice

Pak tu ovšem máme i nábytek, který je nutné, nebo alespoň vhodné demontovat na dílčí části. Doporučuje se to u každého rozebíratelného kousku, i když je menších rozměrů. Proč? Když totiž takové předměty přemísťujete vcelku, v průběhu přenášení, fixace ve vozidle a samotné jízdy dochází ke zvýšenému namáhání spojů a ty jsou nejslabším místem těchto výrobků. Zkrátka se tím zbytečně snižuje jejich životnost. Buďte tedy důslední a rozebírejte vše, co se rozebrat dá, a nebuďte leniví. Můžete o demontáž nábytku požádat i stěhovací firmu, hodí se to hlavně tehdy, schází-li vám potřebné zkušenosti, nářadí a trpělivost. Některé kusy nábytku mohou být i nad vaše síly, např. jde-li o kompletní přemístění kuchyňských linek nebo vestaveb montovaných na míru.

Stěhovací firmu můžete požádat i o zpětnou montáž na novém působišti a přizpůsobení tamním poměrům (přířezy desek, napasování fochů, dveří, kuchyňských skříněk a desky atp.