Jaké zvolit rovnátka?

Je sousta lidí, kteří se narodili se zářivým úsměvem a s perfektně rovnými zuby. Nicméně naprostá většina z nás podobné štěstí neměla. Pokud je tedy tohle váš případ, určitě nevěšte hlavu. Postavení a barva zubů je něco, co na sobě můžete změnit – a to úplně v každém věku!

Je vám třicet a nejste se svými zuby spokojení? Nevadí! Pusťte se do nápravy! Otázkou však zůstává, jaká rovnátka zvolit? Která jsou pro vás ty nejlepší, a bude díky nim léčba nejefektivnější? Pokud vás zajímá tohle, tak to vás zklameme. Na tyhle otázky odpověď neznáme a relevantně vám na ně může odpovědět pouze studovaný doktor – například zubní lékaři Liberec. Po úvodní konzultaci následuje prvotní nastínění léčby a její finanční a časová náročnost.

dítě u zubaře

Nicméně pokud vás zajímají nejzákladnější typy rovnátek, na tuto otázku odpověď známe! Přinášíme vám ty nejčastější druhy, jejich výhody a nevýhody nicméně opakujeme, že vhodnou léčbu pro vás, může diagnostikovat pouze doktor.

Prvním typem jsou klasická snímatelná rovnátka. Ty jsou určeny především k napravování malých vad a používají se především u malých dětí, nebo při fixaci již srovnaných zubů. Jedná se o velmi levnou variantu a jejich výhoda je v tom, že je můžete kdykoliv sundat a nikdo je neuvidí. Nicméně jak již bylo zmíněno, nelze pomocí nich léčit každou vadu. Hlavně proto jsou používaná jen zřídka.

pracující zubařka

Druhým oblíbeným typem jsou klasické zámečkové rovnátka. Jedná se o malé zámečky, které jsou pomocí speciálního lepidla přilepená k zubům. Tento typ se používá k léčbě naprosté většiny vad. Je efektivní a nejsou příliš drahá. Nevýhodou však je to, že jsou na první pohled vidět a nejde, je v podstatně složitější dentální hygiena. Navíc především ženám vadí, že nevypadají příliš dobře. Ovšem pomineme-li kosmetické nedostatky, jsou zámečková rovnátka prostě dokonalá.