Jak doma zabavit děti?

Nejjednodušším způsobem jak zabavit děti na dlouhé hodiny se v posledních letech staly chytré telefony a tablety. To je sice velmi účinný způsob, bohužel ne úplně správný. Přitom vymyslet hru, která děti zaujme minimálně na pár hodin, není až tak těžké. Pokud přesto nechcete trávit čas nad vymýšlením her či pouze hledáte inspiraci, máme pro vás několik tipů, jak děti zaměstnat.

dítě na telefonu

Vystřihování

Jediné co budete potřebovat je barevný papír či pastelky a nůžky. Děti mohou vystřihovat sněhové vločky, srdce či pro ně můžete vytisknout nějaké šablony na internetu. Společně pak můžete vybrat ty nejhezčí a nalepit je na okna, lednici či do své pracovny. Starší a zručnější děti se mohou pokusit o narozeninová či vánoční přáníčka, která pak mohou někomu věnovat. Použijte barevné flitry či třpytky, vystřihněte srdíčka či dárek. Pokud si děti troufnou, mohou vyrobit i 3d přání. Jedná se o takový typ přání, které se po otevření rozloží například na tvar srdce či květů. Ať už budou vaše děti vyrábět sněhové vločky či květinové přání 3d re/collections/laska, rozhodně se zabaví na celý den.

papírový anděl

Stavění bunkru

Navrhněte dětem, aby postavily co největší bunkr z polštářů, dek, peřin a ručníků. Až budou děti hotové, můžete jim donést ovoce, sušenky a jiné sladkosti, aby si mohly uspořádat čajový dýchánek, nebo jim pusťte třeba audiopohádku. Děti vydrží v domečku klidně celý den a možná v něm budou chtít dokonce i usnout.

Hra na hledání

Nejprve musíte vybrat nějakou věc, kterou schováte na nějaké místo v domě a dětem dáte za úkol ztracenou věc najít. Nezáleží na tom, jakou věc vyberete, ale děti by měly předem vědět, jakou věc budou hledat a případně i jak vypadá. Jestliže jí děti najdou, můžete vybrat jinou věc či schovejte opět stejnou ale na jiné místo. Neschovávejte hledanou věc příliš pečlivě a ani nikam vysoko. Uvidíte, že se z vašich dětí stanou malý detektivové, kteří hledáním stráví spoustu času.