Těhotenská móda – co se vám bude hodit

Na rozdíl od dob dávno minulých máme dnes velký výběr těhotenské módy, která je nejen funkční ale mnohdy i velice hezká. A navíc už dnes není ani moc drahá. Co si můžete pořídit, abyste se nemusela bát rostoucího bříška lezoucího z krátkého trika?

botičky na břiše

Šaty

Těhotenské šaty jsou základ. Budou se vám hodit jak v zimě, tak i v létě. Prostě v každé roční době unosíte pohodlné šaty, které vám poskytnou dostatečný prostor pro rostoucí bříško a budete se v nich cítit pohodlně. Pokud si budete kupovat těhotenské šaty, pak máte možnost koupit si šaty se zavazováním pod prsy, volné šaty s prostorem pro rostoucí bříško, šaty lacláče, které už nejsou v současné době tolik v módě, ale stále se nosí.

Legíny

K šatům se vám budou hodit těhotenské punčochy nebo legíny. Ty klasické legíny a punčochy vám totiž budou zbytečně stlačovat bříško. Těhotenské legíny či punčocháče určitě unosíte, jsou totiž extrémně pohodlné, můžete je nosit i doma k pohodlným šatům a budete se cítit skvěle.
těhotná u rybníka

Rifle či kalhoty

Základním kouskem do těhotenského šatníku jsou džíny či pohodlné těhotenské kalhoty. Kalhoty určitě unosíte do práce i běžně do města. Ty těhotenské jsou většinou s pružným nápletem v pase, který drží na břiše a nikde netlačí. Občas se dají sehnat i těhotenské kalhoty s gumou v pase ale nejsou moc příjemné.

Trička a tílka

Další zásadní kousky do vašeho šatníku jsou trička a tílka, která můžete mít jak v těhotenské tak v obyčejné variantě. Akorát dbejte na to, aby trička nebyly krátké a nelezlo vám z nich bříško. Výhodou těchto triček a tílek je, že je využijete i po porodu, protože se v nich většinou dobře kojí. Triček budete potřebovat asi nejvíc, ale zase velice dobře schnou a tím pádem se dají přeprat třeba večer a ráno je máte čisté.

Bunda

Pokud čekáte miminko v zimě, budete nejspíš potřebovat ještě nějakou bundu. Tento problém můžete řešit jak novou těhotenskou bundou, tak třeba půjčenou bundou od manžela/přítele.