Bezpečnostní dveře

Dveře s certifikátem
· Co slovo certifikát vlastně znamená. Splňuje všechny předepsané vlastnosti, určuje, co vše by měli dveře vydržet a čemu obstát a od toho se pak odvíjí i výše pojistky proti krádeži. Každá pojišťovna poskytující pojištění proti krádeži má jiné podmínky a vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Pokud podmínky nedodržíte, nemusí Vám v případě vloupání vyplatit celou náhradu škody. Když budete dveře kupovat, měly byste automaticky dostat certifikát dveří.

dveře

Bezpečnostní třída
· Je důležité se zaměřit na bezpečnostní třídu a je úplně jedno jestli kupujete dveře venkovní do rodinného domu nebo do bytu v panelovém domě. Bezpečnostní třída se určuje podle základních dvou stupňů. A to podle napadení určitými nástroji a časem překonání. Nejlepší pro zabezpečení je třída 3. Zajišťuje vysokou odolnost a ochranu proti zatížení, poškození páčidlem, ruční vrtačkou nebo šroubovákem.

Důležité jsou i zárubně
· Pokud máte ještě staré zárubně a chcete pořizovat bezpečnostní dveře, dejte je zlikvidovat a pořiďte nové. Staré zárubně určitě nebudou splňovat stoprocentní ochranu. Montáž Vám zajistí dodavatel dveří.

Protihlukové a protipožární vlastnosti
· Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy slyšíte přes dveře, co si sousedé na chodbě povídají a tím hůř, když za dveřmi někdo poslouchá zrovna Vás. Venkovní dveře zase propouští hluk z ulice, který je také nepříjemný. V těchto případech je protihluková volba dveří důležitá. Odhlučnění se testuje průchodem vzduchu a je značené počtem decibelů.

zámek

· Protipožární odolnost dveří určuje, jak dlouho jsou schopné žáru odolávat. Základ je od 15 do 180 minut. Chrání majetek a zdraví a v neposlední řadě umožní dobu k úniku.
Aby se líbili
· Nabídka dveří je pestrá. Různé materiály i provedení. Bezpečnostní dveře Vám budou fungovat dlouhá léta, proto je slaďte s interiérem.