Jak se správně obléknout

Je to určitý nešvar, který se nám postupně rozšiřuje do všech sfér. Lidé si chodí oblékaní, jak se jim zlíbí a nedodržují již žádná nepsaná nebo i psaná pravidla ohledně garderoby.

pár

Někde se ještě určité hranice vyskytují. Týká se to hlavně různých povolání, kde je předepsané oblečení a nesplněním požadavků zaměstnavatele riskujete propuštění. Na to narazíte hlavně v bankách, pojišťovnách a na úřadech. Ale i v některých soukromých firmách, hlavně při styku se zákazníky a dodavateli.
Co je v pracovní době ještě sešněrováno, tomu ve volném čase popouštíme uzdu. Proto se vám může lehce stát, že na divadelním představení potkáte muže v kraťasech nebo riflích. Výjimku tvoří některé kluby, kde vyhazovači u dveří dávají pozor, aby se dovnitř nedostal nikdo, kdo nesplňuje pravidla oblékání. Jedná-li se o venkovní představení nebo koncerty populární hudby, pak nemusíme na styl oblékání nijak zvlášť hledět. Tam se žádná zvláštní pravidla dodržovat nemusí a jde hlavně o naše pohodlí, a aby nám bylo teplo a příjemně.

Kde dbát na styl oblékání?

·         Divadlo
Jedná-li se o představení na klasické scéně, pak bychom měli dodržet jisté dekorum a dámy zvolit šaty nebo sukni správné délky s halenkou, případně nějaký kalhotový kostým. Pánové pak buď oblek, nebo alespoň kalhoty a košili.

·         Opera
Je ještě slavnostnější než divadlo. Může se sice také někdy konat pod širým nebem, ale většinou probíhá v sále, kde vám krásné interiéry snad ani nedovolí přijít nevhodně oblečeni.

·         Filharmonie
Koncerty klasické hudby také patří k událostem, na které je dobře se slavnostně obléknout. Vždyť i samotný soubor je nastrojený.

·         Pohřeb
Tady se to týká jak stylu oblečení, tak barvy, která bývá klasicky černá, nepřál-li si to nebožtík jinak.

oblek

·         Svatba
Další slavnostní událost, ale je třeba dbát pokynů ženicha  a nevěsty a brát ohled na místo, kde se svatba koná. Oblečení tak může být formální i neformální.

·         Církevní obřady
Křtiny, biřmování a další události, kde se formální a slušné oblečení také očekává.
Veďte ke slušnému oblékání i vaše děti. Holčičky to nejspíše bude už od mala bavit, kluci si na to musí postupem času zvyknout. Co v mládí pochytí, v dospělosti jako když najdou.