Domácí liga nynějších mistrů světa

Francie se znovu po dvaceti letech stala mistrem světa ve fotbale, každý by si řekl, že jejich liga musí patřit mezi ty nejlepší světa, mezi továrny na mladé fotbalové talenty, je tomu ovšem tak? Hlásí se spolu k italské, anglické, španělské a německé lize, jako jedna z nejprestižnějších domácích soutěží, kterou můžeme ve světě najít. Hraje ji 20 různých týmů, které se snaží přemoci dosavadního mistra, kterým je PSG. V tom možná se bude nacházet ten háček, kvůli kterému odsuzuji tuto ligu. PSG patří mezi nejlepší týmy světa, dokáží držet krok s elitními týmy v Evropě, dokáží porážet týmy, které patří ve fotbale mezi ty nejlepší týmy historie samotného fotbalu. Ve francouzské lize kromě PSG nikoho dalšího takového nenajdete.
plyšák Francie

Proč vlastně?

Katarská společnost se rozhodla tento klub, který vznikl „teprve“ před 48 lety, investovat velkými penězi, které pomáhají tomuto klubu se dostat od roku 1970 ze dne na vrchol. Klub má tedy možnost koupit v podstatě jakéhokoliv hráče na světě, ať už stojí 10 milionů euro nebo i těch 222 milionů euro, které zaplatily za příchod Neymara ze španělské ligy za rekordní sumu. Není pochyb, že tento klub ve světě nebude příliš oblíbený, ať už se jedná z této nebo jen té morální stránky. Momentálně PSG překonalo rekord ve „velké pětce“ tím, že dokázalo vyhrát nejvíce zápasů od začátku ligy v řadě.
míč v rohu
Tento klub nemá ve francouzské lize konkurenci, přehrává své protihráče obrovskými rozdíly jen díky tomu, že je výborně financováno penězi. Měla by se francouzská liga řadit mezi TOP 5, když ji řídí jediný tým díky tomu, že má finance? Neměla by se liga považovat jako celek spíše jako celek? Fotbalovým expertům už také začíná vrtat hlavou stejná otázka, na kterou se ptám já. Kvalita se v tak populárním sportu naštěstí zatím nedá koupit. Doufejme tedy, že tomu bude i nadále.