Už toho nech…


Nenápadně prokoukaný čas
Jistě to znáte. Jdete na YouTube proto, abyste se podívali na jeden konkrétní klip. Díky přepestré nabídce dalších videí podobného „ranku“ se ale nakonec nestačíte divit, kolik času jste sledováním obsahu na serveru strávili. Z plánovaně několikaminutové záležitosti se na základě podobného „záseku“ lehce stane i pár hodin, které jste plánovali strávit jiným způsobem.
youtube v rukách.jpg
Hlídací pes
Pokud se vám pravidelně stává, že se při pasivní „konzumaci“ dotyčného videoportálu tímto způsobem jaksi mimoděk zapomenete, měla by pro vás tato funkce nejspíš své kouzlo. V nastavení si totiž lze díky ní zvolit, po jak dlouhém časovém intervalu si přejete dané upozornění zobrazit.
Je jen na vás, o jak dlouhou dobu se bude konkrétně jednat, možnosti nastavení jsou mezi 15 minutami až 3 hodinami. Otázkou ovšem je, jestli skutečně výzvy uposlechnete a půjdete se věnovat nějaké činnosti v reálném offline světě, nebo ono „něco jiného“ bude jen další aktivita na jiném webu. Nabízí se i možnost, že tuto hlášku odkliknete a budete se prostě dívat dál.
Zázrak se asi konat nebude
Lze se poměrně oprávněně domnívat, že internetové závisláky tato funkce nespasí, pokud vůbec budou uvažovat o tom, že by ji kdy využili. Pokud náhodou ano, v dalším sledování jim samozřejmě nikdo bránit nebude, jen začnou vnímat tuto „vychytávku“ spíš jako obtěžující provokaci.
Jak už jsme ale předeslali, určitý – a doplňme, že čistě informativní – význam by mohla mít pro ty, které lze označit jako kvartální závislé: sledováním YouTube se sice nenechávají „ozařovat“ pravidelně, pokud k němu ale čas od času usednou, nevědí, kdy přestat a zpravidla končí až v ranních hodinách. Naštvaní sami na sebe, že zase podlehli. Tady by mohl uhodit hřebíček na správnou hlavičku a opravdu někoho přesvědčit, že pro dnešek už toho bylo dost.
Koho bude význam této funkce míjet úplně jsou pak občasní uživatelé, kteří přijdou, přeskočí reklamu, shlédnou to, co chtěli, a odchází – věřme, že ani těch není málo.
youtube v tabletu.jpg
Doma ještě ne
Pokud se náhodou nemůžete dočkat toho, až  budete moci tuto „převratnou“ novinku otestovat na vlastní kůži, prozatím vás čeká trpké zklamání. V české verzi se totiž bez připomínače musíme prozatím obejít, i když jeho uvedení je údajně jen otázkou času. Nechme se tedy překvapit. I když představa, že když na vás uprostřed sledovaného klipu vyskočí upozornění, že váš čas vypršel, tak poslušně vypnete počítač a půjdete sázet okrasné stromoví, nepůsobí právě pravděpodobně.