Nebezpečné a bezpečné destinace pro vaši dovolenou

Na dovolené vás může potkat nejedno nečekané neštěstí. Kromě úrazů, nehod při sportování či cestování nebo otrav jídlem můžete zažít i situace, které nemůžete nijak ovlivnit. Turisté si často stěžují na špatnou úroveň ubytování, špinavé pláže a otravné domorodce, ale aktuálně vám hrozí nebezpečí teroristických útoků nebo přírodních katastrof i v zemích, kam byste dřív s klidem zamířili.
přístřešky na pláži
Nepřátelské živly
V létě 2017 zasáhly jih Evropy vlivem sucha rozsáhlé požáry, které se nevyhnuly ani oblíbeným letoviskům v Chorvatsku a Itálii. Naopak záplavy řádily v Nepálu. Itálii, Řecko a Turecko také zasáhla zemětřesení, která se dají jen těžko předvídat.
hasiči v akci
Kolony na dálnici
Při cestování na jih také musíte v letních měsících počítat s několikahodinovým čekáním v kolonách na dálnicích. Pokud nejste dostatečně vybaveni pohonnými hmotami, vodou a jídlem, může se cesta stát noční můrou především pro rodiny s dětmi.

Terorismus
Nepokoje a teroristické útoky hrozí ve velkých městech západní Evropy, kde bychom se dříve cítili zcela v bezpečí. V dánské Kodani dlouhodobě dochází k nepokojům a přestřelkám a terorismus už je bohužel stále přítomný ve Velké Británii, Belgii, Francii, Německu, Španělsku, Nizozemsku, Turecku i dalších státech.
ozbrojený agent
Války a migrace
Války a nepokoje probíhají v rozsáhlých oblastech Afriky a Blízkého východu. Ani na severu Afriky, kam dříve Češi hojně cestovali, se dnes už nemůžete cítit bezpečně. Konkrétně to jsou: Egypt, Maroko a Tunisko. Z Afriky také proudí přes Středozemní moře ilegální migranti a odnáší to například Řecko či Itálie.
Nebezpečná Latinská Amerika
Ani na Americkém kontinentu už to s cestováním není zrovna růžové. Podmínky pro návštěvu USA neboKanady jsou celkem přísné a v zemích Latinské Ameriky to vře. Kritická je nyní situace ve Venezuele, která je na pokraji občasné války, ale špatná situace je dlouhodobě i v Brazílii, kde kromě nedemokratických postupů prezidenta řádí drogová válka, stejně jako v Mexiku.
Bezpečné destinace
Naopak při cestování do těchto zemí a destinací nemusíte mít obavy: Arménie, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Island, Irsko, Norsko, Finsko, Švýcarsko, Slovinsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko, Moldávie, Litva, Polsko, Portugalsko, Malta, Ibiza, Mallorca, Menorca, Korsika, Sardínie, Japonsko, Seychely, Kostarika nebo Bahamy.
Šťastnou cestu a příjemnou dovolenou!