Stěhování v Praze v době koronaviru

Koronavirus a stěhování

Docela titěrný organismus, pojmenovaný Covid-19, vstoupil do našeho života velmi tvrdě a citelně. V mnoha směrech jej převrátil vzhůru nohama a zároveň nás přiměl více se zamyslet sami nad sebou, nad smyslem života a nad svým vlastním zdravím a životním stylem.

otevřený kamion

Ať už budeme vést jakékoli debaty o úspěšnosti léčby a různých omezeních a opatřeních ze strany vlády, jedno je jisté – musíme se zaměřit na to podstatné a tím je prevence. Nakazit se totiž může kdokoli z nás a velmi záleží na tom, jak efektivně zasáhne obranyschopnost organismu, a zde platí přímá úměra – čím zdravěji žijeme, tím lépe se virové infekci ubráníme.

kartonový box

Stěhování je stres – plánujete-li v dohledné době stěhování Praha Odnesto.cz, uvědomte si, že je to stres. Přípravné práce, balení věcí, úřední povinnosti (změna adresy a nové doklady), fyzická dřina, vybalování, zabydlování, jiné návyky na novém působišti – na to vše se musí organismus adaptovat a reagovat. Pokud tedy můžete, požádejte o pomoc s tím nejhorším, usnadněte si práci, jak je to jen možné, aby přechod do nového bydliště nebyl tak tvrdý.

Stěhovací firmu můžete požádat o rozebrání a sestavení nábytku, odvoz nepotřebných věcí na sběrné stanoviště, o dostatek balicího materiálu a samozřejmě také o dobrou radu, která někdy ulehčí situaci velice výrazně.

Nepodceňujte dopady stresu na organismus – mnoho lidí se stále domnívá, že k dobré imunitě stačí denně hrst ořechů, dva banány a tři pomeranče, ale to zdaleka není vše. Na to nejdůležitější se zapomíná, a to je vnitřní klid a pohoda. Dnešní svět tomu bohužel neodpovídá, ale to neznamená, že se jím necháte převálcovat. Naprosto zásadní pro dobrou imunitu je dobrý spánek (melatonin), vyrovnané hormony tak, aby nepřevládaly ty stresové (adrenalin a kortizol). V průběhu stěhování nezapomínejte na odpočinek, těžké a objemné věci svěřte stěhovákům, zajděte na dobrou večeři, na procházku v přírodě, přelaďte se na jiné myšlenky. Ve hře je vaše zdraví a mnohdy i holý život.