Připravte se na zimu

Zimní sezóna se blíží a s ní i čas zimních vycházek, běžek a sjezdového lyžování. Připravte se už teď a nečekejte, co na vás zbude! Ty nejlepší kousky se totiž vyprodají rychlostí blesku, a kdo zaspí, ten má prostě smůlu. Co se vám bude na zimu hodit, ať už plánujete jakoukoli venkovní aktivitu? Nezapomeňte na to, že ne všechny materiály jsou na zimu ideální a důležitější je kvalita a ne kvantita.

na lyžích

Kvalitní zimní bunda je základ. Zimní bunda by vám měla skvěle sedět, mělo by v ní být trochu místa na další vrstvu a měla by mít dobré technické parametry. Důležitá je voděodolnost a zároveň paropropustnost materiálů použitých na bundu. Pokud se v hodnotách nevyznáte pak si určitě nechte v obchodě poradit. Zimní bundu není radno kupovat přes internet. Měla by vám dokonale sedět, takže nakupování přes internet je trochu vabank.

Aby vám nebyla zima, i v těch největších mrazech budete také potřebovat kvalitní spodní prádlo. Ideální je spodní prádlo z merina vlny. Konkrétně spodky a triko s dlouhým rukávem. Mělo by vás zahřát a zároveň by mělo odvádět pot z těla. Na spodním oblečení není radno šetřit a dopřejte jej i dětem, pokud jsou zvyklé trávit více času venku. Spodní vrstva je stejně důležitá jako bunda!

běžkaři

Další věc, kterou využijete na běžky či na vycházky nebo běh v přírodě jsou kalhoty na běžky. Dají se využít jak na zmíněné běžky, tak třeba na dlouhou vycházku nebo na běh. V čem jsou dobré? Materiály jsou kvalitní, zpracovány tak aby bezchybně seděly a nezavazely nikde na těle. Dobrou volbou jsou třeba kalhoty na běžky craft.

V neposlední řadě se zaměřte na obuv, ta musí být dostatečně teplá a skvěle sedět na noze. Obuv je nutné vyzkoušet. Obuv by měla být nepromokavá a lehká, zároveň by měla mít kvalitní podrážku. Dobré je pořídit si i kvalitní ponožky, ideálně také z merina vlny.