Nudismus není nuda

Můj první zážitek s koupáním bez plavek se odehrál kolem mého dvacátého roku. Pokud tedy nepočítám své rané dětství. Přijeli tehdy v létě na návštěvu kamarádi z Německa a vyrazili jsme společně k místnímu písáku. Člověk mohl ležet na hlavní pláži nebo si najít menší plážičku pro sebe mezi stromy a keři. Když jsme se tam usadili a já začala vytahovat plavky, že si je pod ručníkem decentně natáhnu, oba moji známí (pár) se svlékli do naha, skočili do vody a volali, že je super teplá, ať jdu honem taky.
nahá žena na pláži
Nezmohla jsem se na slovo a bylo mi trapné se do plavek oblékat. Jít nahá mi ale také nebylo zrovna příjemné, ovšem co zbývalo. Zvykla jsem si ale rychle a okoukala to. Od té doby koupání v plavkách a bez nich celkem pravidelně střídám, záleží na místě a možnostech, které se nabízí.

Výhody nudismu

· Rovnoměrně se opálíte
· Nenastydnete od mokrých plavek
· Pohyb ve vodě je mnohem příjemnější
· Nehrozí Vám takové riziko infekcí cest močových a pohlavních
· Ušetříte za plavky

Pokud máte na zahradě vlastní bazén, koupete se možná také nazí. Váš domek ovšem nesmí stát uprostřed města obklopen paneláky. U rybníka člověk také často najde místo, kde se může bez obav vysvléknout donaha a u některých písníků jsou i oficiální nudistické pláže, kde si můžete nazí dojít i pro občerstvení. Nudistům vycházejí vstříc i mnohé lázně a městské bazény a pořádají pro ně pravidelně nudistické dny nebo večery.
nudipláž
Tenhle trend se k nám dostal právě z Německa, kde je i velmi oblíbené saunování. U nás se mi často stává, že jdou lidé do sauny v plavkách, protože se stydí. I když je všude psáno, že vstup je pouze bez plavek.
Pro stydlíny nudismus určitě není, ale také pro žádné čumily. Nezůstane dlouho bez reakce, když budete na nudistické pláži okukovat intenzivně přirození a poprsí přítomných dam nebo pánů.

Pokud tedy nemůžete bez plavek být, tak se podívejte na stránku , kde najdete tipy, co si na pláž obléknout, abyste vypadali dobře.