Nebankovní hypotéka pro podnikatele

Začínající podnikatelé, ale i již zavedené společnosti, se mohou dostat do situace, kdy nemají dostatek kapitálu na zamýšlenou investici. Může jít o prvotní investiční výdaje při zakládání firmy – kancelář a její vybavení, provozovna se zařízením, pořízení výrobních prostředků a materiálu, firemní vozidla, a podobně. Anebo se může stát doposud dobře prosperujícímu podnikateli, že trh bude jeho produkty či službami přesycen, odbyt se zastaví a podnikatel se dostane do ztráty. Pak bude nutná investice na rozjezd nového projektu, který by firmu opět postavil na nohy.

business-561388_960_720

V takových situacích se podnikatelé obrací na banky se žádostí o podnikatelský úvěr či hypotéku, avšak ne vždy jim banka vyhoví. Nemá-li podnikající fyzická osoba dostatečné příjmy, anebo je dokonce ve ztrátě a má dluhy, obvykle nezbývá nic jiného než se obrátit na jinou finanční instituci – zpravidla nebankovní, která posuzuje podnikatele z jiného úhlu pohledu a podle jiných kritérií.

house-3591631_960_720

A tak přichází na řadu nebankovní hypotéka pro podnikatele. Tento finanční produkt mohou získat i ti, kteří u banky z jakéhokoliv důvodu neuspěli. U naší společnosti, která je finančním a hypotečním domem, nemusí žadatel prokazovat přemrštěně vysoké příjmy, získat hypotéku mohou i ti, co mají záznam v registru dlužníků, či podnikající fyzické osoby, na něž byla uvalena exekuce. Podmínkou poskytnutí hypotéky je být vlastníkem jakékoliv nemovitosti na území ČR. Může to být dům, chata, byt, komerční objekt nebo pozemky. Po dobu splácení hypotéky bude nemovitost v zástavě, což znamená, že na Katastrálním úřadu bude u vlastnictví dané nemovitosti zapsáno zástavní právo. O hypotéku si může podnikatel – OSVČ i právnická osoba – zažádat online, zároveň s fotografií nemovitosti, která bude sloužit coby zástava. Následně proběhne její ocenění a podnikatel může získat až 70 % odhadní ceny, třeba i s třicetiletou dobou splácení hypotéky.