Na jaký ostrov se vypravíte Vy?

Stát, nacházející se v jižní Evropě na jihu Balkánského poloostrova, sčítá okolo 11 miliónů obyvatel. Část se rozléhá na evropském povrchu a část v Egejském, Thráckém, Krétském, Jónském a Středozemním moři. Celková rozloha je přes 130 tisíc kilometrů čtverečních.
Velmi známými jsou ostrovy nacházející se v Jónském moři. Patří do nich Korfu, Ithaka či Zakynthos.
mapa řecka
KORFU
Je nazýván „smaragdový ostrov“ či „olivový“ díky překrásným barvám.  Roste tu množství rostlin jako jsou palmy a olivovníky. Nejvyšším bodem tohoto ostrova je Pantokrator, který sahá do výše 916 metrů nad mořem. Známou památkou je zámek Achilleion, na kterém pobývala Alžběta Bavorská tzv. Sisi.
 
Řecké delikatesy jsou celosvětově známé jídlo. Pokud do těchto končin zamíříte, nezapomeňte ochutnat právě tyto delikatesy:
·         Tzatziki– jedná se o předkrm z jogurtu, který se může podávat také ke gyrosu.
·         Feta– bílý sýr, který se vyrábí z ovčího a kozího mléka. Nechává se v roztoku zrát přibližně dva měsíce.
·         Moussaka – zapékaný pokrm, tvořený z mletého masa, rajčat, česneku, lilku a cibule.
·         Gyros – bramborová placka s opečeným nakrájeným masem a přílohami.
·         Spanakopita– řecké pečivo plněné špenátem, sýrem atd.
·         Souvlaki– obdoba špízu s grilovaným masem a občas i se zeleninou.
Turisté si mohou odnést mnoho domácích produktů. Výborný řecký olej se nachází v každém obchodě a obyvatelé se pyšní právě tímto produktem. Ouzo je jedním z alkoholických nápojů v Řecku. Většina hotelů ho nabízí jako jeden z pití k all-inclusive.
Největším z ostrovů je Kréta.
maják a mraky
KRÉTA
Pátý největší ostrov ve Středozemním moři, který je považován za místo zrození boha Dia. Důležitými městy jsou Iraklio, Chania a Rethymno. Nejvyšší horou je Ólimbos  neboli Olymp s výškou 2917 metrů.
Nachází se zde mnoho krásných míst, na které doporučuji zavítat. Je to třeba přenádherné město Rethymno, kde můžete nakoupit různé suvenýry. Najdete tu i přístav na motivy benátského slohu. Poté pevnost Faistos, z které je majestátný výhled na krajiny Kréty. Samaria, nejdelší soutěska v Evropě, je lákadlem turistů a mnoho cestovních agentur nabízí výlet právě sem.
Já osobně jsem již několikátým rokem navštívila ostrovy jako Kréta, Zakynthos či Rhodos. Počasí bylo vždy perfektní, jen bych doporučila vybrat lokaci, na které nefouká vítr, protože poté se v moři nedá koupat.