Jaké jsou možnosti, když si potřebujete půjčit peníze?

Získat peníze rychle a snadno je téměř nemožný úkol. Pokud však nestíháte šetřit, a najednou se vyskytne situace, kdy potřebujete rychle sehnat větší obnos, nezbývá než zažádat o půjčku. Na českém trhu se nabízí vícero možností, kde si peníze půjčit. Jaké to jsou, a které je nejlepší?

kreditky v kapse

Banka

První co vás napadne, bude jistě banka. Pokud máte dostatečné příjmy, nemáte záznamy v registru, a jste trpěliví, nebude problém zažádat o půjčku právě u vaší banky. Proč trpěliví? Banky jsou totiž velice opatrné na to, komu a kolik půjčují. Prověří si vás od hlavy, až k patě. Připravte se na kanonádu dokumentů, které budete muset všemožně ověřovat, a opakovaně dokládat. Čím vyšší částku potřebujete, tím déle bude trvat vyřízení, a o to náročnější bude celý proces.

velké bankovky

Zonky

Další možností je služba Zonky, kde si peníze půjčujete online, a bez ručení nemovitosti, s docela nízkým úvěrem. No nezní to jako sen? Ale není. Abyste zde získali peníze, musíte uveřejnit své údaje, účel na co si půjčujete, a rovněž nějaké ty osobní fotografie. Jde totiž o to, že vám nepůjčuje žádná společnost, ale lidé. Obyčejní lidé, jako jste vy. A ti se musí rozhodnout, zda jim za to stojíte. Nebudete tedy muset řešit papírování s bankou, ani obíhání a vyřizování, ale naopak svoji prezentaci. Jednoduše řečeno, půjčíte si od lidí, u kterých budete muset žebrat. Pokud vám to nevadí, směle do toho.

Nebankovní společnost

Ještě trochu jinou možností je nebankovní společnost. Nebankovní hypotéky lze získat v mnoha formách, včetně americké bezúčelové hypotéky. Co se podmínek týče, jsou podobné těm bankovním, včetně ručení nemovitostí a výše úroků. Výhodou však je, že vaše příjmy a záznamy v registru nebudou tak přísně posuzovány, a tuto půjčku získáte i v případě, že jste v minulosti měli finanční potíže, či exekuce. Získání půjčky je zde jednoduché. Stačí vyplnit krátký dotazník, zaslat pár fotografií nemovitosti, a brzy se vám ozve někdo, kdo za vás vše vyřeší. Pokud se vám tato možnost zalíbila, můžete navštívit například stránky společnosti Férová hypotéka, a zjistit si víc.