Boho styl znamená pohodu, klid a teplo

O skandinávském hygge a lagom jste jistě už slyšeli. Bohémský styl je tomu hodně podobný, ale více podle vás. A nebojte se, není jen a pouze pro bohémy. Nejvhodnější je samozřejmě pro cestovatele a volnomyšlenkáře, ale jeho prvky se skvěle hodí do interiéru kohokoli. Pro mladé je to ale jistě lákavější.
 čtecí koutek v okně

Co to znamená?

Hlavním prvkem uvolněného stylu patří zaručeně to, že jde proti proudu. Na mainstreamové trendy hned zapomeňte. Uvolněte svou mysl a vytvořte si z domu či bytu příjemné, odpočinkové místo. Přátele překvapíte jedinečným vzhledem a zároveň se vymaníte komerčnímu vzhledu interiéru.
 

Příroda na každém kroku

S příchodem do podobného obydlí ucítíte hřejivou atmosféru. A co tam uvidíte? Zaručeně spoustu přírodních materiálů jako je dřevo nebo ratan, řadu květin, polštáře a možná i hamaku či lapač snů. Vše je velmi uvolněné, světlé, přírodní a nespoutané. Pokud vám takový styl vyhovuje, zakomponujte ho do svého domova i v podobě malých dekorací.
 pletená hamaka

Dejte domovu co nejvíc světla

S přírodou jde ruku v ruce právě světlo. Proto si dejte záležet na tom, abyste nepoužívali tmavé barvy. Světlá může být podlaha, stěny i nábytek. Světlé dřevo je skvělou variantou. Pokud uvažujete o barevných kombinacích, vsaďte znovu na přírodu. Mezi nejčastější používané barvy patří:

  • bílá a krémová,
  • hnědá, béžová či okr,
  • žlutá, hořčičná a oranžová.

 
Na dekoracích naopak na barvách šetřit nemusíte. Na oko bude příjemné, když světlý interiér rozrazíte výrazným doplňkem. Často se používají pestré koberce, předměty etnického vzhledu, ale také vzor mandaly.
 nábytek v obýváku

Nezapomeňte na rostliny

Nezáleží vůbec na tom, jestli se rozhodnete pěstovat fíkusy, kaktusy nebo bazalku. Zelené rostliny budou vypadat nejen dobře, ale také dodají spoustu kyslíku. Navíc kouzlo džungle je pro bohémský domov velmi důležitý. Nechte vyplout na povrch své divoké já a nechte rostliny, aby se táhly po stěnách a rozrůstaly se tam, kam chtějí.