A zase ten Facebook

Nevím, zda cenzorům nelítaly chlupy kolem uší při nemilosrdném mazání, ale doufám, že ano. V první vlně došlo k smazání skoro tři sta stránek a sedmdesáti pěti účtů. Ne není to samozřejmě moc, když si spočítáme uživatele. Je to jen kapka v moři. Ale když si spočítáte ty, kteří dotčené účty, stránky či skupiny sledovali, jsou to ohromná čísla. A navíc, co kdyby zmizel váš účet…

líbí se mi to

Prý šlo většinou o věcičky z Ruska, a dokonce přímo ze Sputniku. To je dohlížitel na ruskou vládní propagandu a její neúnavný šiřitel.

Další účty zmizely některým organizacím a hlavně těm, kteří, „nedejbože“ měli něco proti NATO a tak podobně.

Ve druhé vlně zas byly smazány falešné účty, které byly vytvářeny prý v Ukrajině. Tyto falešné účty maskovaly naprosto jiné aktivity, než které vedení FB toleruje.
nápis facebook

Já tedy nemám nic proti tomu, jsou to majitelé FB a jejich podmínky se musí dodržovat, ale když jsou tak pilní, proč si raději nehlídají „obtěžovací“ zprávy o seznámení. Většinou je to jen „přepínačka“ na stránky pro dospělé. Spíše zde by mělo vedení Facebooku směřovat svou aktivitu a snahu.

Takto tedy vyčistila společnost i Instagram, kde prý na podnět policie byly účty, za kterými se dělo něco nedobrého, a které by tam být neměly. Netuším, co to je, protože tam nechodím zas tak často, Facebook mi naprosto dostačuje.

Ono se řekne pár stránek či účtů, jak již zmiňuji výše, ale když si uvědomíme, že stránku sledovalo (dle sdělení řečených) i sto osmdesát tisíc dalších účtů, tak je to již velmi slušné číslo. 

Ostatně na jednom z webů můžete najít tabulku s přesnými čísly, pokud vás tato zajímají.
krabička s facebookem

„Ksichtikniha“, jak je česky FB nazýván si v roce dva tisíce patnáct opět upravila zásady komunity. Takže nyní prý jede podle ní a v podstatě může všechno. Z vlastní zkušenosti vím, že kolega měl smazaný účet jen proto, že jej někdo udal. Zde se tomu říká nahlásit. Takže svůj účet pečlivě hlídejte a raději si ty pravidla přelouskejte. Zase tak dlouhá nejsou a vy se tím ochráníte. Možná.