Zazimujte dříve, než přijdou mrazy

Jestliže si koupíte na léto nafukovací bazén menší velikosti, který není ani vybaven žádnou technologií, pak si na konci koupací sezóny ušetříte mnoho práce. Jeho zazimování totiž bude spočívat pouze v tom, že ho jednoduše vypustíte a sfouknete. O trochu složitější to mají majitelé bazénů, kteří je nechávají i přes zimu napuštěné.
· Možná bychom mohli nejprve objasnit, kdy je vlastně nejvhodnější doba na zazimování bazénu.
o Není tak jednoduché přesně určit vhodnou dobu.
o Je ale rozhodně lepší raději dříve nežli pozdě.
o Jakmile voda začne vlivem nízkých nočních a následně i denních teplot chladnout, je určitě na čase připravit naše koupaliště na zimní spánek.
Nejdůležitější při této činnosti https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenuje i ochrana bazénu i bazénové technologie před nízkými zimními teplotami a nepřízní počasí a také udržení alespoň části objemu vody v dobré kvalitě do následné koupací sezóny.
prázdný bazén

Voda by neměla zamrznout

Nejprve by tedy měla přijít na řadu úprava kvality vody. Je zapotřebí zkontrolovat hodnotu pH a aktuální stav aktivního chlóru nebo kyslíku. Pokud nedosahují správných hodnot, je zapotřebí je upravit.
· Na odstranění nerozpuštěných látek se použije buď bazénový vysavač nebo chemie na bázi vločkovačů a shlukovačů.
· Pak se proces dokončí pomocí bazénové filtrace.
· Následně se odpustí tolik vody, aby hladina dosahovala pod trysky a ústí bazénové filtrace.
o Tyto součásti pak zalepíme krytkami.
Zbylou vodu ošetříme speciálním přípravkem, kterým je
o buď PWS Zazimovač
o nebo PWS Zazimovač Gold.
zábradlí u bazénu
Tyto přípravky ale nezabrání zamrznutí vodní hladiny. Proto je vhodné umístit na hladinu speciální dilatační plováky. Pak je zapotřebí vhodným způsobem vyčistit i bazénovou technologii. Máte-li obavy o dobrý výsledek tohoto procesu, pak není problém si pozvat odborníky, kteří váš bazén na zimu dokonale připraví.