Trefa do černého

Současnost nám přináší opravdu nespočet možností a příležitostí ve všech různých oblastech. Na druhou stranu na nás ale klade stále větší nároky. Samozřejmostí pro každého z nás by proto měla být péče o zdraví po všech stránkách, a to preventivně – ne až v okamžiku, kdy se již potýkáme se zdravotními problémy. Výsledkem a odměnou za zájem o tělo, nám bude bezproblémové zvládnutí tohoto vysokého životního tempa nastaveného dnešní společností.

 Přírodní detox

Nedílnou součástí vaší každodenní rutiny je, hlavně v zimním období, jistě dávka vitamínů, nejrůznějších doplňků stravy či bylinek. Už jste ale slyšeli o tzv. huminových látkách? Obrovskou výhodou je jejich všestrannost, cenová dostupnost a fakt, že jsou čistě přírodní!

 

Co to vůbec takové humáty jsou? Jedná se v podstatě o přírodní sloučeniny, které vznikají rozkladem organické hmoty a následnou činností mikroorganismů. Jsou tedy naprosto přirozenou součástí životního prostředí a nachází se například v půdě či rašelině.

A přestože původně byly využívány především ve stavebnictví a následně i v zemědělství a při chovech hospodářských zvířat, postupem času byly zjištěny jejich úžasné účinky na zdraví, a tedy možnost jejich využití také ve veterinární a humánní medicíně.

 Uspěchaný svět

Uplatnění humátů je opravdu široké. Velmi dobře tedy uděláte i v případě, že je budete užívat preventivně. Výborný vliv ale mají na imunitní systém, metabolismus minerálních látek a krev. Mají účinky vysoce protizánětlivé, antivirotické a hlavně detoxikační, pomáhající z těla odstranit toxické látky, těžké kovy a vše nežádoucí. Příznivě působí na kondici střev, při zažívacích obtížích či problémech s klouby. Neméně oblíbené je jejich použití při kožních problémech, lupénce nebo ekzémech. Tyto přírodní látky černo-šedé barvy navíc nezpůsobují alergické reakce a nejsou u nich známy ani žádné vedlejší účinky. Jejich užíváním tedy rozhodně nešlápnete vedle.

 

Lze si vybrat i způsob, kterým huminové látky užívat. Čistý prášek jednoduše rozmíchejte v trošce vody a vypijte, nebo zvolte tobolky, tablety, sirupy či spreje. V posledních letech se navíc huminové látky stále více dostávají do povědomí i prostřednictvím kosmetického odvětví. Radost si tedy můžete udělat i krémem, pleťovou maskou nebo gelem a jako bonus otestovat jejich účinky na pleť.

 

Jen těžko bychom hledali jiné přírodní látky s takto rozsáhlým spektrem účinků na organismus nejen člověka. Věřím tedy, že i pro vás budou doslova trefou do černého.