Maca je velmi odolná

Mezi jeden takový skvost patří řeřicha peruánská neboli maca. Je zvláštní jak některé bylinky jsou velmi křehké a vyžadují skutečně intenzivní péči a jiné rostou na místech, která jsou vystavena těm nejhorším povětrnostním podmínkám a vlivům a přesto se jim daří naprosto skvěle. A taková právě maca je, vydrží velmi silné sluneční paprsky a nehroutí se ani při -20°C mrazech. Ani nepotřebuje půdu měkkou a udržovanou jako peřinku, klidně se spokojí i s kamenitým povrchem. Je pravdou, že moc do výšky nevyroste, ale to nám zase až tak vadit nemusí, protože to, co je na ní nejvíce zajímavé a potřebné, je totiž schované pod zemí. Jedná se o její kořen. On je tak trochu podobný naší červené řepě, ale také může mít i rozdílnou barvu. Existují totiž 3 druhy a to černá, červená a žlutá.

maca kořen

Nositelka štěstí a spokojenosti

Maca obsahuje skutečně spoustu minerálů, vitamínů a zdraví prospěšných látek, které samozřejmě příznivě působí na náš organismus. A není divu, že si poradí se širokou škálou zdravotních problémů. Zástupci vitamínů A, B, C, E a minerálů jako je železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík, sodík a jód, tak mají řešení na neplodnost, různé zdravotní problémy a to i těžšího rázu. Pro co ji ale nejvíce jedinci již dříve vyhledávali, to bylo to, že posiluje plodnost, libido a dokonce zlepšuje i kvalitu spermií. Je to takové přírodní afrodiziakum, které přináší sexuální svobodu do vztahu. Vypadá to, že může skvěle konkurovat modré pilulce.

maca

I u nás se dá zakoupit

Kdo by chtěl vyzkoušet její účinky, tak v dnešní době to skutečně není žádný problém. Nabízí jí specializované obchody se zdravou výživou, a tak řeřicha peruánská nakliceno.cz se dá snadno okusit v podobě prášku nebo kapslí. Obojí je vyrobeno za nejpřísnějších podmínek a tak produkty mají zachované všechny dostupné látky. Tyto doplňky stravy jsou velmi přínosné a rozhodně stojí za zkoušku. Navíc posílí imunitu a zlepší jak fyzickou, tak psychickou stránku.